Zdá se, že EA je konečně připravena oficiálně odhalit novou hru Need for Speed od studia Burnout Criterion.

Společnost Electronic Arts se údajně chystá brzy oznámit další hru Need for Speed. V reakci na zvěsti, že vydavatel tento týden oznámí další díl své populární závodní série, sdílel emoji očí. Ten se obvykle používá k poškádlení něčeho, co může být skutečné.

Tom Henderson pro Insider Gaming 29. září oznámil, že k odhalení další hry Need for Speed, která se údajně bude jmenovat Need for Speed Unbound, dojde během několika příštích týdnů.

Zpráva uvádí, že hra bude odhalena prostřednictvím 90 sekundového traileru, a dodává, že datum vydání hry je stanoveno na 2. prosince 2022. Na soundtracku zatím neoznámené hry se údajně objeví hudba od rappera A$AP Rockyho. Zpráva Insider Gaming uvádí, že Need for Speed Unbound bude zaměřena na multiplayer a bude obsahovat funkci zvanou „meetups„, kde se hráči mohou synchronizovat a soutěžit v závodech.

Zpráva uvádí, že hra Need for Speed Unbound bude exkluzivní pro konzole PS5 a Xbox řady X|S, a dodává, že hra vyjde také na PC.

Na vývoji dalšího Need for Speed se údajně podílí vývojářské studio Criterion, které vyvíjí hru Burnout. Uniklé záběry ze hry, které se objevily v září, ukazují rozpracovanou verzi hry, na níž se auto pokouší překonat kruhovou překážku a poté do ní narazí. Uniklý klip také ukazuje některé animované prvky v arkádovém stylu, což odpovídá zprávám, že hra bude mít fotorealistickou grafiku smíšenou s anime prvky.