Nedávný únik mnoha záběrů a fotek z připravované GTA 6 proletěl celým světem. Mimo mnoha diskuzí o tom jak hra bude vypadat, co bude nového a co se změní se také objevila mapa, která by mohla být právě v GTA 6.

Ale protože uniklé materiály jsou aspoň 3 roky staré tak to vůbec nemusí vypovídat nic o tom, jak bude finální verze hry vypadat.

Mimo fanoušků, kteří jen hádají a dohadují se co a jak bude, jsou tu i pracovitější. K vytváření používají mnoho různých nástrojů a to od primitivního programu malování až po Google Earth.

Tvůrci map, ale nesmějí používat právě uniklé záběry, protože je autoři ihned blokují. A proto se tvorba map přesunula z oficiálního GTA fóra na discord, kde je v podstatě větší svoboda, protože tam vývojáři tak snadno jako do fóra nevidí.

Sestavování mapy je velmi pomalé a náročné, někteří autoři se v uniklých záběrech snaží nacházet významné lokace a následně určit jejich polohu v závislosti na jiných zásadních bodech na mapě, další zase používají své aktuální znalosti opravdové Floridy, kterou se má právě GTA 6 inspirovat.

Nejdetailnější pokus o GTA 6 mapu z účtu Church of GTA, na které se podílelo cca sto fanoušků:

Pokdu jste fanoušky herní série GTA máme pro vás připravený kvíz Jak moc velký fanoušek GTA jsi? a pokud máte rádi spíše GTA V tak kvíz Jsi připraven na GTA 6? je právě pro vás.

Ačkoliv skutečná mapa od té postavené od fanoušků bude určitě jiná, bude zajímavé sledovat jak moc se fanoušci trefili a naopak jak velký to byl omyl.