Hráči, kteří již prošli fází začátečníků a středně pokročilých a chtějí se dále zlepšovat, mohou stále objevovat drobné tipy, které jim pomohou zlepšit hru.

Použití zbraně jako brnění

Modul děla ve hře World of Tanks, jak už byste měli vědět, není pevný objekt a střela se ve skutečnosti vystřeluje z věže tanku za dělem. Dělostřelecký modul však může střely pohlcovat a počítá se jako distanční pancíř, stejně jako nemůže obdržet žádné poškození HP, pokud jím střela neprojde a nezasáhne jiný kus pancíře.

S tímto vědomím můžete umístit své dělo do nepřátelského děla a když pak nepřítel vystřelí, váš dělový modul výstřel „zablokuje“. To potenciálně poškodí/vyřadí vaši zbraň, neudělá nic vám ani nepříteli, nebo způsobí, že HE/HESH granát exploduje v blízkosti nepřítele a výrazně ho poškodí.

Kromě použití této metody na krátkou vzdálenost můžete stejnou myšlenku uplatnit i na velkou vzdálenost. Většina děl má dostatečnou výšku děla nebo je dostatečně dlouhá, aby blokovala slabá místa nad dělem(hlavně kopule na střeše tanků).

Jednoduše namiřte zbraň mezi nabíjením nebo před střelbou nepřítele na slabá místa na horní části tanku a snažte se ji udržet mezi slabými místy a nepřítelem. Pohyb děla trochu dopředu a dozadu pomáhá, protože ve většině situací nepokryje celé slabé místo, ale zvýší vaše šance. Nejhorší, co se může stát, je, že buď dojde k poškození vaší zbraně, nebo způsobíte, že nepřítel stráví několik vteřin navíc mířením.

Oba tyto scénáře jsou podle mého názoru lepší než výstřel HP do slabého místa. Mějte na paměti, že tanky s dobrou depresí děla a/nebo dlouhými zbraněmi mohou udělat totéž s mířením dolů, aby skryly i některá nižší slabá místa.

Informovanost o mapě

Většina hráčů, kteří se věnují hře World of Tanks, se dokáže podívat na mini mapu (někdy), ale jen málo z nich dokáže skutečně pochopit, co všechny ty zelené a červené tečky znamenají. Vědět, kde byste se měli na mapě nacházet na základě známých míst nepřátel a kde jsou rozmístěni vaši spoluhráči, je obtížný úkol. Neexistuje žádný jednoznačný návod nebo způsob, jak vám říct, „kde byste měli být“, protože každý zápas je jiný a každá mapa se také hraje jinak. Existuje však několik drobných tipů, které můžete použít jako hrubé vodítko, abyste utišili své trápení s minima mapou.

V případě, že si všimnete díry v linii nepřátel nebo vlastního týmu, můžete být v pokušení se přesunout, abyste tuto mezeru zaplnili nebo na ni zaútočili. V některých případech to může být velmi dobrý nápad, pokud zastihnete nepřítele nepřipraveného nebo obcházíte nepřátele, kteří jsou již pod útokem. Na straně obrany můžete svým přesunem za účelem zakrytí díry případně zabránit průzkumníkovi nebo postupujícím jednotkám v nepozorovaném průchodu. Ve většině případů se však nemusíte přesouvat, abyste zakryli díru v linii nebo zaútočili na onu mezeru v nepřátelské obraně, a zde je důvod.

Na straně obrany se na většině map nemusíte přesouvat příliš daleko, abyste „zakryli“ díru, protože můžete ve svůj prospěch využívat rozsah svého výhledu a pokrýt více oblastí. Místo toho, abyste se přesunuli na místo sami a pak byli roztrháni na kusy několika nepřáteli, lze to napravit tím, že se rozestavíte dále a blíže k přátelským tankům. To má také výhodu, že se nepřátelé tlačí daleko a pak jsou obklíčeni z více stran, když si to uvědomí vaši ostatní spoluhráči.

Na straně útočníků záleží na tom, zda jste sami a v jakém tanku se nacházíte. Pokud jste v průzkumném nebo mobilním tanku, pak se může ukázat jako užitečné prosmýknout se otvorem a dostat se za nepřítele. Útok s jiným než lehkým tankem nebo méně mobilním středním tankem však může vést k tomu, že vás rychle sejmou, aniž byste něčeho dosáhli. Obecně platí, že pokud to vypadá otevřeně a příliš dobře na to, aby to byla pravda, pak to tak je. Využívejte těchto otevřených prostorů, pokud můžete pomoci svým spoluhráčům v blízké oblasti nebo pokud víte, že se můžete rychle dostat dovnitř a ven.

Hraní mimo oblast, na kterou je tank zaměřen

Jakmile se o World of Tanks dozvíte více a vychytáte drobnosti, které vám pomohou k lepšímu výkonu, můžete se začít více prosazovat mimo obecný herní styl svých tanků. To znamená, že místo toho, abyste seděli vzadu ve stíhači tanků, protože nemáte věž, můžete být naopak agresivnější a více riskovat. Je to proto, že nyní již dokážete reagovat na různé situace lépe než průměrný hráč, znáte drobné triky a rozumíte již mnoha tankům/mapám.

V žádném případě byste se neměli snažit hrát jako průzkumný tank v E-100 nebo T95, ale místo toho dělat věci, které byste normálně nečekali. Nepřátelé přemýšlejí stejně jako vy a očekávají, že konkrétní tanky budou v konkrétní oblasti v konkrétní čas na každé mapě. I když je každý zápas World of Tanks jiný, ve většině případů se každá mapa hraje ve veřejných zápasech podobně. Když se objevíte s těžkým tankem tam, kde by měl být pouze střední tank, může to nepřátele překvapit a přimět je k chybám.

Změny a zjišťování, co můžete oproti normálu změnit a co ne, povedou k tomu, že objevíte nové věci, které ostatní neznají. Nemůžete očekávat, že se budete učit a zlepšovat, pokud nebudete čas od času přemýšlet mimo rámec.

Tipy od zkušenějších hráčů

1. Zpomalte. Žádný tank – ani lehký – nemá důvod bleskově projíždět mapou. Jedna věc je zaměřit se na umístění, něco jiného je prostě stisknout „R“ hned po začátku hry a letět středem mapy.

2. Vždy věnujte pozornost mapě. Vždy musíte vědet, co dělají vaši kamarádi. Vždy buďte v pozici, kdy jim můžete pomoci, ale nikdy to nečekejte na oplátku.

3. Vždy mějte alespoň 75% posádku, vždy používejte moduly (i kdyby to byla jen kamuflážní síť nebo jiné modifikace, které lze snadno odstranit) a vždy mějte doplněk lékárniček, opravárenských souprav a hasicích přístrojů. Nebudete je používat každou hru a není to tak, že by jsi po použití zbankrotoval a zlaté náboje přijdou až na jednotlivé tanky a děla.

4. Pokud se vám tank líbí, neprodávejte ho. Od úrovně 8 do 10 můžete očekávat ztrátu kreditů ve většině her, i když vyhrajete. Tanky nižších tierů budete chtít pro občasné hry na získání pár kreditů.

5. Sledujte záznamy od hráčů nejvyšší úrovně.

Pokud jste zkušenější hráč, nebo dokonce hru perfektně ovládáte, tak můžete přidat další rady dolu do komentářů pro nováčky kteří se budou snažit něco přiučit.