Retrofuturistická akce Atomic Heart od studia Mundfish, zasazená do Sovětského svazu padesátých let v alternativní historii, nás svou stylizací připomínající BioShock zvládla zaujmout už před několika lety.

Na letošním Gamescomu se sice neukázala v hratelné podobě, vývojáři ale posílají aspoň nový trailer.

Video s výjimkou krátké pauzy s tancujícími robotkami předvádí souboje proti všemožným mutantům, robotům a dalším nepřátelům, kteří na vás a na majora Nečajeva budou číhat v bunkru číslo 3826.

Vedle střelných zbraní vám v Atomic Heart pomůžou i některé druhy těch chladných, případně prototyp rukavic propůjčujících svému nositeli speciální schopnosti fyzikální manipulace. Můžete tak nepřátele třeba telekinezí vymrštit do vzduchu nebo je zmrazit a v křehkém stavu roztříštit. Dostupných typů zbraní má být ve hře přes třicet, většina z nich pak má jít různě modifikovat a vylepšovat, budete tedy moct dát průchod své vynalézavosti.

Střílečka ruského studia Mundfish stále nemá konkrétní datum vydání, byť tvůrci opět potvrzují, že by měla stihnout vyjít v posledním čtvrtletí letošního roku. Tým se po propuknutí Ruskem vedené války na Ukrajině přesunul z Moskvy do jiného, blíže nespecifikovaného města, kde pokračuje ve vývoji.

Atomic Heart by měl každopádně vyjít na PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5, Xbox One a PlayStation 4. Od prvního dne by měl být dostupný také v Game Passu.