Magnus byl vášnivým cestovatelem a miloval procházky v přírodě. Tentokrát se rozhodl vydat do hor v Norsku. Plán byl jednoduchý – projít celé hory až na druhou stranu. Magnus měl s sebou vše, co potřeboval pro přežití v přírodě, včetně stanu, jídla a pití.

Po několika hodinách chůze se však stalo něco nečekaného – začalo stmívat a Magnus se začal snažit najít vhodné místo na přespání. Vyhledával různá místa, ale všechny se zdála buď příliš nebezpečné, nebo nebyla možnost stanování. Nakonec narazil na starý, opuštěný dům uprostřed lesa. Přišel mu jako ideální místo na přespání, a tak se rozhodl zůstat tam na noc. Dům byl starý a prázdný, ale Magnus si uvědomil, že to není důležité – měl stan a jídlo a vše, co potřeboval na nocleh.

Cítil se unavený po dlouhé cestě a tak se rychle schoval do svého stanu. Jakmile si lehnul, všiml si, že v domě slyší zvuky, které si nedokáže vysvětlit. Zpočátku si myslel, že je to jen vítr, ale když se šustění stále ozývalo, přemýšlel, zda je sám v domě.

Magnus se rozhodl, že si prohlédne dům a zkontroluje, zda je vše v pořádku. Přišel mu jako zodpovědné se ujistit, že je bezpečný na tomto opuštěném místě. S baterkou v ruce se vydal na cestu, nejprve projel prvním patrem a nic zvláštního nezpozoroval. Poté se rozhodl, že se podívá do druhého patra a co neuvěřitelného zde našel se dozvíte na druhé straně.