Náš seznam nejlepších herních myší obsahuje možnosti pro všechny žánry a potřeby od značek jako SteelSeries, Razer, Logitech a dalších.

Pro hráče počítačových her je výběr herní myši pravděpodobně nejdůležitějším rozhodnutím, které můžete učinit při doplňování své sestavy. Zatímco výběr správné klávesnice je také klíčovým rozhodnutím, myš se používá téměř neustále při provádění jakéhokoli úkolu na počítači. A když se k tomu přidá ještě hraní her, potřebujete mimořádně spolehlivou myš s několika klíčovými funkcemi, které vám pomohou získat co nejlepší zážitek při hraní – zejména pokud hrajete kompetitivní hry pro více hráčů.

Tento seznam zahrnuje všechny možnosti: programovatelná tlačítka, osvětlení RGB, bezdrátové připojení, rolovací kolečka, optické senzory a další. Pokud jste hledali nejlepší herní myš, pravděpodobně ji najdete mezi těmito.

Celkově nejlepší herní myš: Razer DeathAdder V3 Pro

Největší výhody:

 • Úžasná ergonomie
 • Velká boční tlačítka se snadno mačkají
 • Robustní a lehká konstrukce
 • Dlouhá výdrž baterie

I po více než 15 letech od prvního uvedení myši DeathAdder zůstává herní myší, kterou lze doporučit dodnes. Je to působivý výkon, když uvážíme, jak moc se scéna herních myší za ta léta rozšířila, ale DeathAdder je na tom dodnes prostě perfektně.

Stejně jako jeho předchůdce je DeathAdder V3 Pro ideální pro ty, kteří mají středně velké až velké ruce. Díky jemnému zakřivení, které vytváří kapsu pro palec, je určena pouze pro praváky. Obrys pouzdra mu dodává téměř dokonalou ergonomii pro vaši dlaň, prsty a zápěstí.

Dvojice bočních tlačítek má správný rozměr a je umístěna na ideálních místech. Hmatové rolovací kolečko se ovládá skvěle a je velmi přesné. Všechny spínače jsou odstupňovány na 90 milionů kliknutí a hlavní tlačítka mají velmi rychlou aktivaci 0,2 ms. Optický snímač byl vylepšen a nabízí citlivost až 30 tisíc CPI oproti 20 tisícům u modelu V2.

V3 Pro vydrží na plné nabití pracovat až 90 hodin a připojuje se přes 2,4GHz bezdrátovou technologii Razer HyperSpeed nebo přes USB-C.

Pokud hrajete hodně stříleček z pohledu první osoby a jste praváci, nemůžete s touto myší nikdy prohrát.

Celkově nejlepší herní myš – druhé místo: SteelSeries Prime Wireless

Největší výhody:

 • Vynikající ergonomie
 • 5 programovatelných tlačítek
 • Lehkost
 • Skvělá pro kompetitivní hraní

Se SteelSeries Prime neuděláte chybu. SteelSeries nabízí trvale působivý výkon a robustní, ale lehkou konstrukci, která je vyrobena tak, aby vydržela. Je vybavena magnetickými optickými spínači, které mohou vést k rychlejší odezvě. Magnetické spínače slouží i k jinému účelu než k výkonu. Díky své konstrukci mohou vydržet déle než běžná tlačítka myši.

Myš Prime je určena pro praváky, protože boční tlačítka jsou umístěna na levé straně myši. Jednou z nejzajímavějších věcí na myši Prime je, že má trochu jiný tvar než většina ostatních populárních herních myší v této kategorii. Má zaoblenější zakřivení. Bez ohledu na styl úchopu, který při hraní používáte, by se myš Prime měla ukázat jako pohodlná při dlouhých herních seancích. Myš Prime i po stovkách hodin působí stále stejně dobře jako po vybalení z krabice.

Je třeba poznamenat, že vzhledem k minimalistickému designu tlačítek se Prime nejlépe hodí pro střílečky z první osoby, pokud jde o kompetitivní hry. Na to, na co je zaměřena, se však Prime může měřit s těmi nejlepšími a navíc je za rozumnou cenu. Prostě funguje a nabízí přesné vylepšení díky vyladěnému optickému snímači a ostrému připojení přes 2,4GHz bezdrátovou síť.

Jestli se dá najít nějaká výtka, pak je to fakt, že Prime nabízí pouze 100 hodin výdrže baterie mezi nabitími, což je sice dobré, ale překonávají ji některé další populární možnosti – včetně další myši SteelSeries, kterou najdete v tomto seznamu.

Nejlepší levná herní myš: Corsair Katar Pro Wireless

Největší výhody:

 • Velmi přijatelná cena
 • Kompaktní tvar
 • Snadno použitelné ovládací prvky
 • Dlouhá výdrž baterie AA

Bezdrátová herní myš Corsair Katar Pro je tak zjednodušená, jak to jen jde. Její kompaktní tvar se dobře drží při dlouhých sezeních a omezený počet tlačítek usnadňuje mapování ovládacích prvků a nastavení citlivosti DPI. Optický snímač s rozlišením 10 000 DPI se sice nevyrovná myším vyšší třídy, ale i tak poskytuje dostatečnou citlivost pro většinu lidí.

U bezdrátového zařízení Katar Pro Wireless je třeba upozornit na to, že funguje na jednu baterii AA. Ačkoli se to může zdát nepohodlné, umožňuje to poskytnout celkovou dobu nabíjení 135 hodin, a pokud máte pár dobíjecích baterií, budete moci Katar Pro používat tak dlouho, jak budete chtít – myši s interními, nevyměnitelnými bateriemi budou při delším používání ztrácet maximální výdrž.

Nejlepší levná myš Razer: Razer DeathAdder Essential

Největší výhody:

 • Cenově výhodné
 • Odolný design
 • Programovatelná tlačítka

Hledáte myš Razer, která je nenáročná na rozpočet a poskytuje optimální herní zážitek? Pak by vám měla vyhovovat myš DeathAdder Essential, která je vybavena odolnými mechanickými spínači s pěti programovatelnými tlačítky a schopným optickým senzorem s rozlišením 6 400 DPI. Ergonomicky tvarovaná a z odolných materiálů vyrobená myš s příznivým rozpočtem dokáže urazit dlouhou cestu a ještě něco navíc.

Nejlepší všestranná herní myš: SteelSeries Aerox 5

Největší výhody:

 • Životnost baterie 180 hodin
 • Elegantní světla RGB
 • 9 programovatelných tlačítek

Nepotřebujete myš pro MMO, ale chcete něco s několika tlačítky navíc? Aerox 5 je vynikající volbou. Jde ve šlépějích oblíbené myši Aerox 3, nabízí dlouhou výdrž baterie a lehkou konstrukci, která usnadňuje ovládání během herních seancí.

Myš Aerox 5 váží 74 g – je tedy o něco těžší než Aerox 3, ale stále lehká na myš s tolika programovatelnými tlačítky. Pomocí technologie SteelSeries Engine si můžete přizpůsobit roli každého kliknutí a připojení Bluetooth zajišťuje hladký převod do akce na obrazovce. Myš je také vybavena snímačem TrueMove Air, který poskytuje 18 000 CPI.

SteelSeries do myši přidala několik doplňků, včetně voděodolnosti IP54 a rychlého nabíjení, které vám zajistí 40 hodin hraní po pouhých 15 minutách nabíjení. Zabalte to do nádherného voštinového designu a je snadné pochopit, proč je Aerox 5 tak atraktivní herní myš. Jedinou nevýhodou je cena. Ta je sice poněkud vysoká, ale bezpochyby dostáváte prémiový produkt.

Nejlepší herní myš střední třídy: Roccat Kain 200 Aimo

Největší výhody:

 • Robustní konstrukce
 • Atraktivní vzhled
 • Vynikající tlačítka myši
 • Výdrž baterie 50 hodin
 • Skvělé osvětlení RGB

Myš Roccat Kain 200 Aimo je robustní myš, která je vyrobena převážně z plastu, jenž je zvýrazněn kovem, který jí dodává ostrý vzhled. Její tlačítka se příjemně mačkají. Dvě tlačítka pro palec jsou pohodlná a skvěle se hodí pro přemapování, zatímco tlačítko DPI přímo pod rolovacím kolečkem umožňuje průběžně nastavovat citlivost optického snímače 16 000 DPI. Používání myši Kain 200 je vynikajícím zážitkem, příjemně klouže po podložce a v akci působí přesně.

Je vybavena baterií s výdrží až 50 hodin, což je více než dost na několikadenní hraní, než bude nutné ji nabít. Jednou z nevýhod však je, že pokud používáte osvětlení RGB, dochází ke znatelnému poklesu výkonu baterie – na stránkách společnosti Roccat se uvádí, že se zapnutým osvětlením klesne na 35 hodin. Kain 200 je vynikající myš, a pokud dokážete žít bez osvětlení RGB, pak rozhodně stojí za to si ji pořídit.

Nejlepší kabelový/bezdrátový hybrid: Razer Basilisk Ultimate

Největší výhody:

 • Použití v kabelovém i bezdrátovém režimu
 • Nastavitelné napětí rolovacího kolečka
 • 100hodinová výdrž baterie
 • 11 programovatelných tlačítek
 • Dodává se s nabíjecím dokem

Myš Basilisk se dodává ve třech různých variantách, které mají stejný tvar, ale nabízejí různé možnosti. První z nich je Basilisk X HyperSpeed, která umožňuje jak Bluetooth, tak 2,4GHz bezdrátové připojení. Je vybaven šesti programovatelnými tlačítky a je napájen jednou baterií AA. Je to nejzákladnější ze všech tří variant, obsahuje pouze jeden paměťový profil na palubě a žádné osvětlení RGB. Naproti tomu drátová verze Basilisk V2 se může pochlubit pěti vestavěnými profily, 11 programovatelnými tlačítky a 2 zónami osvětlení RGB a také přizpůsobitelným odporem rolovacího kolečka – ten umožňuje pohybovat rolovacím kolečkem bez klikání nebo se vším klikáním na světě. Basilisk V2 však nelze používat bezdrátově.

Třetí variantou je myš Basilisk Ultimate, kterou můžete používat bezdrátově i kabelově. Pro bezdrátové připojení využívá standard 2,4 GHz a při jejím používání jsem nezaznamenal žádné zpoždění. Připojením pomocí přiloženého měkkého kabelu se z ní stane drátová myš. Tím se myš také nabije a připraví se na další bezdrátovou relaci – součástí balení je také dokovací stanice, do které můžete myš mezi relacemi umístit. Ohromující je počet programovatelných tlačítek. Lidé s velkýma rukama obvykle dávají přednost o něco větší myši, ale pohodlná ergonomie myši Basilisk předčila její menší rozměry, čímž si vytvořila silný argument pro to, že je to skvělá herní myš.

Nejlepší drátová herní myš s oboustranným ovládáním: SteelSeries Sensei Ten

Největší výhody:

 • Fantastický oboustranný tvar
 • Silné cvakání
 • Snímač s neuvěřitelně vysokým rozlišením

SteelSeries Sensei Ten je cenově dostupná oboustranná herní myš s pevným designem. Matná polymerová povrchová úprava skořepiny působí mnohem příjemněji a robustněji než původní lesklá kovová Sensei a mnohem lépe než její pogumované RAW edice. Výrazně silnější a příjemnější je také chod tlačítek – desítka používá mechanismy se dvěma pružinami namísto jednoduchých a jsou odstupňovány na 60 milionů kliknutí.

Sensei Ten bohužel opouští vestavěné přizpůsobení původní verze ve prospěch softwarového řešení pouze pro programovatelná tlačítka a postrádá rozsáhlejší přizpůsobení RGB některých jiných myší SteelSeries. Je však vybavena aktuálním snímačem TrueMove Pro společnosti SteelSeries, optickým snímačem s vysokým rozlišením 50-18 000 DPI, který údajně udrží sledování 1:1, a to i při vysokých rychlostech nebo pokud myš zvednete. Pokud nejste špičkoví soutěžní hráči, kteří potřebují citlivost vytáčet do směšných výšin, je to pravděpodobně přehnané, ale pomáhá to k tomu, že Sensei Ten je plynulá, přesná a dobře se s ní hrají hry na různých površích. Je hezké mít špičkovou technologii, ale je to právě tvarový faktor, konstrukce a pocit z Sensei, co dělá tuto řadu tak dobrou.

Nejlepší bezdrátová herní myš s oboustranným ovládáním: Razer Viper Ultimate

Největší výhody:

 • Obouruční provedení
 • Působivý optický snímač
 • Podpora Razer Chroma
 • 80hodinová výdrž baterie

Viper Ultimate sice nemá více než 100hodinovou výdrž baterie jako některé produkty na tomto seznamu, ale má to nejlepší – speciální dokovací stanici pro rychlé nabíjení. Každé nabití vám zajistí přibližně 70 hodin herního času, ačkoli díky nabíjecímu doku máte k dispozici elegantní způsob, jak vystavit Viper Ultimate, když ho nepoužíváte, a nabít jeho baterie na další zápas. Podporuje také technologii Razer Chroma, takže si můžete přizpůsobit její světla RGB.

Kromě jedinečného doku je myš Viper Ultimate dobře vybavená. Je lehká (74 g), navržená kolem snímače s rozlišením 20 000 DPI, obsahuje odolné optické spínače myši, které jsou dimenzovány až na 70 milionů kliknutí, a obouruční provedení, díky kterému je ideální pro všechny hráče.

Pro praváky, kterým se líbí design Viper

Společnost Razer vydala Viper V2 Pro, aktualizovanou verzi modelu Viper. Je lepší téměř ve všech ohledech. Má stejný 30K optický snímač jako DeathAdder V3 Pro, váží pouhých 58 gramů, vydrží až 80 hodin na plné nabití a má hvězdnou kvalitu provedení a prvotřídní matný povrch. Viper V2 Pro můžete používat bezdrátově přes 2,4GHz HyperSpeed nebo kabelově s USB-C.

I přes svůj oboustranný tvar však Viper V2 Pro postrádá dvojici bočních tlačítek na pravé straně. K dispozici je pouze dvojice tlačítek na levé straně.

S ohledem na to tedy doporučujeme Viper Ultimate levákům a Viper V2 Pro pravákům. Viper V2 Pro rozhodně patří k tomu nejlepšímu v katalogu Razeru, ale je škoda, že nemá skutečnou oboustrannou konstrukci jako její předchůdci.

Nejlepší lehká herní myš: SteelSeries Aerox 3

Největší výhody:

 • S hmotností 68 gramů je to jedna z nejlehčích dostupných možností.
 • Stylový design
 • Skvělá, na dotek příjemná tlačítka
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Může se pochlubit Bluetooth a 2,4GHz bezdrátovým připojením

Pokud hledáte lehkou herní myš, SteelSeries Aerox 3 je vynikající volbou. Aerox 3 je k dispozici v bezdrátovém i kabelovém provedení a váží pouhých 68 g. Lehká myš vám pomůže provádět rychlejší pohyby. Má světelné efekty RGB a mřížkovanou konstrukci, která vám umožní vidět dovnitř myši, když je zapnutá. Pěkně elegantní! A co je ještě důležitější, myš Aerox 3 nabízí hvězdný výkon.

Používá vlastní sledovací senzor, který vytváří přesný a precizní výkon. Bezdrátová verze je vybavena pokročilou technologií, díky které je rychlá a bez vstupního zpoždění, takže může konkurovat stabilnímu výkonu drátových myší. Snímač je navíc mimořádně energeticky úsporný, takže na plné nabití vydrží pracovat až 200 hodin. Dvojice bočních tlačítek je dobře umístěná a má uspokojivé kliknutí. Přestože má myš oboustrannou podobu, boční tlačítka jsou nastavena pro praváky.

Aerox 3 je také univerzální volbou, protože nabízí bezdrátové připojení přes 2,4GHz USB-C, nebo Bluetooth. Nějaké peníze můžete ušetřit i tím, že se rozhodnete pro kabelovou verzi Aerox 3.

Nejlepší herní myš pro MMO: SteelSeries Aerox 9

Největší výhody:

 • Prémiový optický snímač
 • Působivá výdrž baterie
 • 18 programovatelných tlačítek

Pokud se vám na myších Aerox 3 a Aerox 5 líbilo všechno, ale potřebujete plnou sadu tlačítek, je pro vás myš Aerox 9 ta pravá. Vypadá téměř identicky jako ostatní myši z této rodiny, i když si na její levé straně všimnete panelu 12 programovatelných tlačítek – spolu s dalšími šesti na čelní straně.

Navzdory všem tlačítkům se společnosti SteelSeries podařilo udržet hmotnost myši na pouhých 89 g, což z ní činí překvapivě lehkou volbu pro hráče MMO a MOBA. Myš vám také zajistí přibližně 180 hodin herního času, než ji budete muset dobít, a má stupeň krytí IP54 pro odolnost proti prachu a vodě.

Uvnitř najdete stejný snímač TrueMove Air jako u myši Aerox 3, který nabízí přesné sledování a plynulé pohyby bez ohledu na to, co právě hrajete. Myš se připojuje přes Bluetooth pro bezproblémové nastavení a lze ji nabíjet pomocí odpojitelného síťového kabelu USB-C. Myš Aerox 9 je vrcholem řady Aerox a má prémiovou cenu i když ji často najdete ve slevě za mnohem méně.

Nejlepší přesná herní myš: Logitech G502 Lightspeed Wireless

Největší výhody:

 • Volitelné příslušenství pro bezdrátové nabíjení
 • Přesný snímač 25K
 • Přizpůsobitelná tlačítka

Jedna z nejlepších herních periferií všech dob, Logitech G502, se stala ještě lepší, když byla přidána možnost bezdrátového připojení. Díky designu, který stále vypadá úžasně futuristicky, optickému snímači s 25K pro působivou přesnost a rolovacímu kolečku, které vám umožní bezstarostně jím otáčet, je myš G502 osvědčenou a odolnou herní myší. Tento model má v oddělení dlouhé životnosti ještě jednu výhodu, protože jej lze bezdrátově nabíjet pomocí systému bezdrátového nabíjení Power Play, čímž prakticky eliminujete jakékoliv kabely z vašeho pracovního stolu.