Otevřená beta v minulém víkendu ukázala, že Call of Duty komunita se nemění, je už totiž plná cheaterů.

Call of Dutycheatery řeší dlouho dobu a ani nový díl neunikne velkému počtu cheaterů, je ovšem zarážející, že hra ještě ani nevyšla a už musí řešit takový problém.

Po minulém víkendu, kdy se otevřela veřejná beta verze hry se ukázalo, že vývojáři s takovým problémem aspoň co se týká PC verze nic moc nezmůžou.

Největší problém tvoří Aim-bot, to je program, který běží na pozadí mezitím co hrajete a pomáhá vám mířit a dává vám neskutečně rychlé a až nelidsky přesné reakce v průběhu přestřelky.

Relativně nová ochrana proti cheaterům Ricochet, která měla tento problém navždy vyřešit, nebo aspoň snížit čísla hackerů na minimu selhala, protože její zdrojový kód unikl na internet. To znamená, že hackeři mají velmi lehkou cestu s obcházením.

Nicméně vývojáři říkají, že o problému dobře ví a do té doby, než hra oficiálně vyjde, což má být 28. října. Tak vše vyřeší a slibují velké zlepšení situace.

Obáváme se, že nějaké hrozby, nebo nejlepší anti-cheaty, cheatery a prodej cheatů nezastaví. Protože toto temné odvětví her je tak velké a rozsáhlé, že se v něm pohybují obrovské peníze a pro výrobce cheatů je to velká motivace.