God of War Ragnarök přinese poměrně výrazné změny v Kratově výbavě a vytvoří tak ještě propracovanější a poutavější zážitek.

Ragnarök měl vyjít už minulý rok, ale spuštění bylo oddáleno až na rok letošní, údajně kvůli zpoždění způsobeným pandemií covidu, a proto aby hra vyšla v nejlepším možném stavu.

Kratos může příslušné zbraně „nabít“ ledem nebo ohněm, které posléze využijete použitím ledové sekery Leviathan nebo ohnivými čepelemi chaosu. Nepřátele pak tímto pohybem můžete zmrazit nebo spálit. Kratos má také dva nové štíty známé jako Dauntless a Stonewall. První z nich umožňuje protivníky rychle omráčit a odhodit je prostřednictvím tzv. ničivého úderu. Druhý použijete spíše v obraně. Pohlcuje totiž údery a vytváří kinetickou energii, kterou lze následně použít k útoku na nepřátele. Štít se zároveň může stát nestabilním a učinit Kratose zranitelným

Na trh se hra dostane už 9. listopadu tohoto roku a hru si půjde předobjednat od 15. července. Na pokračování ságy zasazené do prostředí severské mytologie jsme museli čekat 4 roky.