Blizzard oznámil, že Dragonflight bude oficiálně spuštěn 28. listopadu. Hra vrátí hráče do Azerothu a představí novou hratelnou rasu, novou třídu Evoker, přizpůsobitelné dračí mounty a další.

V devátém rozšíření hry se hráči vrátí domů, aby pomohli čelit nové hrozbě a obnovili titulní Dragonflight. V souladu s dračí tematikou si hráči budou moci ochočit, jezdit a upravovat své vlastní draky z Dračích ostrovů, kteří využívají novou mechaniku letu na dracích. Představena bude také nová hratelná dračí rasa, Dracthyr. Dracthyr mohou být pouze novou třídou Evoker, kterou lze hrát buď jako DPS caster, nebo jako healer.

Na rozdíl od nedávných rozšíření, která přidala nové prostředky pro rozvoj hráčské síly v podobě artefaktových zbraní a azeritové zbroje, se Dragonflight zaměří na stále zelenější aspekty hry. Například talenty tříd se dočkaly kompletního přepracování, aby více připomínaly klasické herní stromy talentů, a uživatelské rozhraní a rozhraní téměř dvě desetiletí staré MMO se dočká tolik potřebného faceliftu. Přepracována jsou také povolání.

Kromě zpráv o vydání rozšíření Blizzard potvrdil, že v týdnu od 12. prosince začne 1. sezóna Dragonflight, která představí raid Vault of the Incarnates a bude znamenat začátek sezóny PvP a Mythic+ dungeonů.

Blizzard také před příchodem Dragonflight vrací event na zvýšení XP. Od 4. října až do momentálně neznámého vydání předzáplatované verze hry (která přidá možnost vytvářet postavy z Dracthyru) budou mít hráči k dispozici buff Winds of Wisdom, který zvýší zisk XP o 50 %.