Společnost CD Projekt tvrdí, že další hra Zaklínač tu bude až za nějakou dobu.

Dalšího Zaklínače se v dohledné době nedočkáme. Generální ředitel CD Projekt Joint Adam Kicinski během hovoru s investory tento týden řekl, že hra, která vzniká v Unreal Engine 5 od Epicu, si vyžádá nějaký čas. Hra je ve vývoji pod pracovním názvem Polaris.

„Pro Polaris připravujeme technologii. Jedná se o první projekt, který bude vydán na novém enginu Unreal Engine 5, takže je potřeba nějaká práce navíc při vytváření této technologie,“ řekl podle serveru IGN. „Pro tento projekt určitě potřebujeme nějaké úsilí navíc, abychom ho mohli dodat.“

Na otázku, zda by bylo vhodné věřit, že Zaklínač 4 je od uvedení na trh vzdálen více než tři roky, Kicinski odpověděl, že ano. Vedoucí pracovník dodal, že očekává, že Zaklínač 5 a Zaklínač 6 budou mít hladší vývoj, protože základ prostřednictvím Unreal Engine 5 již bude existovat. Vývoj každé z těchto her by měl trvat přibližně tři roky, řekl Kicinski.

Zaklínač 4 byl oznámen v březnu, takže jeho vydání by nikdo neměl očekávat dříve než v březnu 2025. Zaklínač 5 a Zaklínač 6, nebo jak se nakonec budou jmenovat, vyjdou do šesti let od uvedení Zaklínače 4 na trh.

Kromě nové zaklínačské trilogie vyvíjí CD Projekt také pokračování Cyberpunku 2077 a další nové hry. Níže se můžete podívat na rozpis těchto titulů.

Další zprávou je, že spoluzakladatel a spoluředitel společnosti CD Projekt Marcin Iwinski po téměř 30 letech opouští společnost.

Nadcházející hry od společnosti CD Projekt

Projekt Sirius
Hra Project Sirius je popisována jako inovativní pojetí série Zaklínač, které je určeno jak pro zkušené fanoušky, tak pro nové zájemce o tuto sérii. V současné době je ve fázi předprodukce, vyvíjí ji vývojářské studio Flame in the Flood The Molasses Flood a na její tvorbě se podílí více než 60 lidí.

Projekt Polaris
Project Polaris je popisován jako příběhové RPG s otevřeným světem postavené na odkazu hry Zaklínač 3: Divoký hon a ve společnosti CD Projekt Red na něm pracuje více než 150 lidí. Tato hra bude začátkem nové zaklínačské trilogie, která by měla být vydána do šesti let od vydání Polarisu.

Projekt Canis Majoris
Příběhově orientované RPG s otevřeným světem pro jednoho hráče zasazené do světa Zaklínače, tuto hru bude vyvíjet studio třetí strany, které povedou bývalí veteráni ze Zaklínače.

Projekt Orion
Pracovní název pro pokračování Cyberpunku 2077, tato nová hra zasazená do univerza vytvořeného Mikem Pondsmithem přijde po vydání rozšíření Phantom Liberty a opět ji bude vyvíjet CD Projekt Red.

Projekt Hadar
Nejnovější IP od společnosti CD Projekt, Project Hadar, je od roku 2021 v „inkubaci IP“ a v současné době se nachází ve fázi konceptu. Tato hra je popisována jako odlišná od Cyberpunku 2077 a Zaklínače a je vyvíjena 100% interně.